Vingugaasiandur saab kohustuslikuks

Pilt: www.bauhof.ee

Siseminister Mart Helme allkirjastas möödunud nädala lõpus Vabariigi Valitsusse saatmiseks tuleohutuse seaduse muutmise eelnõu, mille üks eesmärk on tulesurmade vähendamine läbi vingugaasianduri kohustuse kehtestamise puupliidi, -ahju või –kaminaga eluruumides.

Minister lisas, et ehkki kohustuslikuks vingugaasianduri hankimiseks nähakse ette 2-aastane üleminekuperiood, soovitab ta juba varakult see elupäästja soetada.

Seadusemuudatus näeb ette ka kohalike omavalitsuste ja erasektori senisest erinevat rolli tuleohutuse tagamises. Tuleohutute hoonete arvu suurendamiseks kavatsetakse rakendada efektiivsemaid ja vähem bürokraatlikke lahendusi. Nii kaotatakse eelnõuga osadel hoonetel iga-aastase enesekontrolli tuleohutusaruande esitamise kohustus ning asendatakse see hoopis tuleohutuseksperdi või –spetsialisti külastusega.

Lisaks võimaldab seadusemuudatus kohalikel omavalitsustel väiksemate ehitiste puhul ehitus- ja kasutuslubade väljastamisel tuleohutusnõuete täitmist hinnata iseseisvalt.

Samuti tõhustatakse võimalusi Päästeameti ennetustööks, luues vajalikud andmebaasid info kogumiseks ja töötlemiseks. Maastiku kontrollitud põletamise lubamisega luuakse tingimused maastikupõlengute ennetamiseks ning liigikoosluse säilitamiseks.

Tuleohutusteenuste kvaliteeti suurendatakse tuleohutusspetsialistidele ja –ekspertidele pädevusnõuete seadmisega.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background