Vingugaasiandur saab tahkeküttega kodudes kohustuslikuks

Pilt: www.bauhof.ee

Tuleohutuse seaduse muutmise eelnõu sai eile Vabariigi Valitsuse heakskiidu Riigikokku saatmiseks.

Seaduse muudatuse üks eesmärk on tulesurmade vähendamine, muutes vingugaasianduri puupliidi, -ahju või –kaminaga eluruumides kohustuslikuks.

Siseminister Mart Helme ütles, et kuigi vingugaasianduri olemasolu tahkeküttega kodudes muutub kohustuslikuks kahe aasta pärast, siis iseenda ja oma lähedaste elude päästmiseks oleks lihtsaim viis paigaldada vingugaasiandur varem kui seadus seda ette näeb.

Juba praegu on vingugaasiandur kohustuslik gaasiseadmega eluhoonetes ning suitsuandur igas kodus kohustuslik juba kümme aastat, olenemata kütteliigist.

Lisaks luuakse ennetustöö tõhustamiseks küttesüsteemide registreerimise kohustus, mis annab põhjaliku ülevaate küttesüsteemidest ja nende korrasolekust. Korstnapühkijad ja pottsepad hakkavad sisestama kõiki oma töid – uusi ja puhastatud ahjusid, aga ka puuduseid, mida nad oma töös tuvastavad – digitaalsesse registrisse. Nii ei pea enam säilitama ka korstnapühkija akti, mis tõendab, et küttesüsteem on korras, vaid see info saab olema digitaalselt kättesaadav.

Kõik tuleohutuse seaduse eelnõus esitatud muudatused hakkavad kehtima järgmise aasta 1. juulist, välja arvatud vingugaasianduri paigaldamise kohustus, mis jõustub 1. jaanuaril 2022.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background