Võidutule toovad Tiia Riis ja Lauri Lipp

Tänavu toovad võidutule Järvamaale Naiskodukaitse Koeru jaoskonna liige Tiia Riis ja Kaitseliidu Järva maleva tagalajuhataja Lauri Lipp.

Kuna kehakultuur ja sport on Kaitseliidu, Naiskodukaitse, Noorte Kotkaste ja Kodutütarde igapäevases tegevuses olulisel kohal ning tänavu möödub 125 aastat Rahvusvahelise Olümpiakomitee asutamisest ja kaasaegsete olümpiamängude algusest, valiti tuletoojateks malevate parimad sportlased.

Tiia Riisi saavutused spordivaldkonnas on märkimisväärsed. Ta on osalenud arvukatel võistlustel ja saavutanud silmapaistvaid tulemusi järgmistel spordialadel: suusatamine, ujumine, jooksmine, sõudeergomeeter, rattasõit, kergejõustik, raskejõustik, CrossFit, taliujumine, Ironman, avaveeujumine, triatlon, militaarvõistlused ja veel palju muudki. Kaitseliidu meistrivõistlustel on ta esikohti noppinud sangpommis, lamades surumises ja sõudmises. Jõustruktuuride võistlustel sisesõudmises oli Riis samuti parim.

Tiia Riis on Naiskodukaitse Järva ringkonna spordigrupi liige ja kuulub Koeru jaoskonda.

Lauri Lipp on kolmel korral osalenud Euroopa meistrivõistlustel veteranide kergejõustikus ning ühel korral maailmameistrivõistlustel. Ta on kuuekordne Balti meister kergejõustikus ning mitmekordne Eesti meister ja omavalitsuste suvemängude võitja 50 ja 100 meetri jooksus. Samuti on ta kolmekordne kehtiva Eesti rekordi omanik teatejooksudes, Kaitseliidu ja Kaitseväe võistluste medaliomanik kergejõustikus, sangpommi kahevõistluses, sõjalises viievõistluses ning Johan Laidoneri teatejooksus.

Lipp aitab Kaitseliidus organiseerida ja läbi viia erinevaid spordiüritusi ning osaleb aktiivselt rahvaspordiüritustel. Tema kollektsioonis on üle 100 erineva medali. Lisaks eeltoodule on ta kahel korral valitud Järvamaa parimaks spordiveteraniks ja ühel korral parimaks Kaitseliidus.

Lauri Lipp on Koeru Üksikkompanii kaitseliitlane ja töötab Järva malevas tagalajuhatajana.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background