Võistlusmatk “Luureretk 2020” toimub Türi vallas 21-22.juuni

20/06/2020

Tagasi

Foto: Merilin Sepp

21.-22.juunil toimub Türi vallas taaskord Järva noorkotkaste ja kodutütarde võistlusmatk „Luureretk 2020“.

Võistluse eesmärgiks on välja selgitada võistkondade vaheline paremusjärjestus Kodutütarde ja Noorte Kotkaste teadmisi kontrollivate ning meeskonnatööd eeldavate ülesannete sooritamise põhjal.

Võistlust korraldavad Noorte Kotkaste Järva malev ning Kodutütarde Järva ringkond koostöös Kaitseliidu Järva maleva, Naiskodukaitse Järva ringkonna ning koostööpartneritega. COVID-19ne põhjustanud eriolukord, on toonud kaasa muudatusi ka võistluste korralduslikus pooles.

Traditsiooniline võistlusmatk „Luureretk 2020“ toimub sel aastal napilt enne Võidupüha ning sellest võtavad osa noorkotkaste ja kodutütarde neljaliikmelised võistkonnad. COVID-19 tõi muudatusi kaasa nii noorteorganisatsioonide igapäeva töösse, kui ka seekordsele võistlusmatkale.

13 rajale suunduvat võistkonda tavapärasel avarivistusel see aasta ei osale. Stardijärjekord ja varustuse kontrolli aeg loositi juba 15ndal juunil ning võistkonnad saabuvad võistlusele 30 minutit enne varustuse kontrolli. Esimene võistkond stardib ligi 30km pikkusele rajale kell 11.00 ning nende viimane pingutus rajal lõpujooksu näol on 22.juuni hommikul kell 06.00.

Võistlejaid ootab raja lõpus Noorte Kotkaste 90.sünnipäevale pühendatud sünnipäevatort.

Kuid enne kui torditüki kätte saamist on vaja rajal läbida erinevad kontrollpunktid. Noori ootavad ees sportlikud jõuproovid, meeskonnatööd ja nutikust nõudvad ülesanded, esmaabi- ja sideülesanne, kauguste määramine ning teised noorkotkaste ja kodutütarde järgukatsete teadmised. Samuti on end rajale valmis pannud vastutegevus, kelle ülesandeks on võistlejaid veidi segada ning suunata neid varjatult liikuma.

Võistkondade paremusjärjestus selgub kontrollpunktides lahendatud soorituste ja allesjäänud elutalongide põhjal. Kolme paremat võistkonda autasustatakse diplomi ja meenega. Diplomite ja meenete kättesaamise võitjatele tagavad korraldajad võistlusele järgnevatel päevadel, kuna sarnaselt avarivistusega jäetakse sel aastal ära ka lõpurivistus.

Oma panuse võistluste korraldamisse annavad ka erinevad koostööpartnerid. Nendeks on Kaitseliidu Järva malev, Naiskodukaitse Järva ringkond, Türi Päästekomando, Lokuta Jahilasketiir, Veskisilla OÜ, Türi Seikluspark OÜ, Paide politseijaoskond, Andres Viidikas, Edelaraudtee AS, Go Track OÜ.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background