Vokaalansamblid võistlevad Jõgeval

Foto: tahetund.eu

Reedel ja laupäeval on Jõgeval järjekordsed Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevad, mille raames toimub XXIV üleriigiline koolinoorte vokaalansamblite ja IX üleriigiline noorte vokaalansamblite konkurss.

Võisteldakse viies vanusegrupis ning koosseisu järgi liigitatakse ansamblid kolme gruppi: poiste-, tütarlaste- ja segaansamblid. Esitada tuleb kaks või kolm eestikeelset laulu, millest üks peab olema a cappella.

Hinnatakse ansamblite esinemiskultuuri, kunstilist taset, intonatsiooni ja sisulist väärtust. Igas vanusegrupis antakse parimale ansambliliigile laureaaditiitel, lisaks kuulutatakse välja mitmeid eripreemiaid ning kõikide osalejate hulgast valitakse üks üldvõitja ehk Grand Prix saaja.

Järvamaad esindavad IV-V klassi vanuserühmas Türi Põhikooli tütarlasteansambel SIID JA SAMET Tea Saare juhendamisel ning Paide Muusika- ja Teatrimaja muusikastuudio tütarlaste oktett Sirje Graubergi juhendamisel.

VI-VII klassi grupis on võistlustules Türi Põhikooli tütarlasteansambel KULLAKESED Tiiu Schütsi juhendamisel ning VIII-IX klassi grupis Türi Põhikooli neidudeansambel LAHEDAD samuti Tiiu Schütsi juhendamisel.

X-XII klassi vanuserühmas võistlevad Paide Muusika- ja Teatrimaja muusikastuudio neidudeansambel Tiina Kivimäe juhendamisel, Türi Põhikooli segaansambel KVARTETIKE Tiiu Schütsi juhendamisel ja Türi Kultuurikeskuse segaansambel KULTRA Tea Saare juhendamisel.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background