Võõbu-Mäo teelõigul läheb kevadel ehituseks. VIDEOLINK!

Võõbu-Mäo teelõigu kavand. Pilt: www.mnt.ee

Maanteeamet kuulutas välja riigihanke Võõbu-Mäo neljarealise lõigu ehitamiseks.

Nimetatud lõik on viimane Kose-Mäo neljarealisest maanteelõigust, mis peaks valmima 2022. aastaks. Võõbu-Mäo 16 km pikkuse lõigu ehituse algus on planeeritud käesoleva aasta kevadeks.

Võõbu-Mäo teelõik asub Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maantee kilomeetritel 64,2-80,2 ja olemasoleva maantee kilomeetritel 67,5-85,5.

Uus tee rajatakse lõigu esimeses pooles ehk Võõbust Annani praegusest maanteest paremale poole ning lõigu teises pooles ehk Annast Mäoni ehitatakse uus tee osaliselt praegusest teest vasakule ja osaliselt kattub see praeguse trassiga. Liiklusohutuse tõstmiseks on ristumised kõrvalmaanteede ja kohalike teedega lahendatud eritasandiliselt.

Võõbu-Mäo vaheline teekond lüheneb tänu uuele maanteele ligi 2 kilomeetrit ning sellele lõigule on ette nähtud 5 suuremat rajatist: Puiatu ökodukt, Anna liiklussõlm, Korba ja Võõbu viaduktid ning Kükita sild. Kavandatud on ka müratõkkevallid ja -seinad ning parkla Kükital.

Uus Kose-Mäo 40-kilomeetrine 2+2 tee lühendab Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maanteed 5,3 km võrra ning ajaline võit on praegusega võrreldes kuni 9 minutit, mis tuleneb nii lühenenud teekonnast, suuremast liikumiskiirusest kui ka tänasest olukorrast, kus tihtipeale tuleb sõidukite kolonnide tekkimise tõttu liikuda piirkiirusest aeglasemalt.

Võõbu-Mäo lõigu projekteerisid Reaalprojekt OÜ ja Novarc Group AS ning projekti prognoositav ehitusmaksumus on 73 miljonit eurot.

Planeeritava Võõbu-Mäo teelõigu videot saab vaadata SIIT.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background